טיפול בכלב בביתו

רוח חיה הוא שירות המגיע עד הבית. כך אני זוכה לפגוש את בעל החיים בסביבתו הטבעית ויכולה להציע פתרונות המותאמים לו. בנוסף, בעל החיים מרגיש בטוח ורגוע יותר להתמסר לטיפול, וגם אתם לא צריכים להזיז את האוטו, לחפש חניה ולטלטל את הכלב או החתול ממקום למקום.

קצת עלי

איך הפרידה הכואבת מהכלב המזדקן שלי שינתה את חיי? איך רוקו, שהיה אהבת חיי, ונפטר לפני כמה שנים גרם לי לעשות שינוי מקצועי, ואפשר לי לעזור להרבה כלבים ובעלי חיים אחרים בעזרת רפואה משלימה לבעלי חיים? 

שמי גליה ואני מאוד אוהבת כלבים. את רוקו אימצתי כשהייתי בת 26, לאחר 4 שנים של חיפושים עצמיים בארץ ובעולם. ידעתי שאם יהיה לי פה כלב לא אתפתה לצאת לעוד טיולים ארוכים, ואוכל סוף סוף להתחיל ללמוד. מהר מאוד הפכנו להיות בלתי נפרדים ולמדתי מה המשמעות של אהבת כלב. פתאום לא הרגשתי לבד בעולם. הוא נתן לי בטחון להתחיל לשוחח עם אנשים ברחוב, ליצור קשרים בגינת הכלבים וממש נוצר סביבו עולם חברתי שלם. לפני שרוקו הגיע הרגשתי לעתים קרובות בודדה וחסרת בטחון, ויחד עם רוקו לא הרגשתי כך יותר. בזכותו יכולתי להביע רגש יותר בקלות ולתת אהבה. לפעמים חשתי שאני שונה מן הסביבה ולא ממש ידעתי איך לגשר על הפער הזה, הרבה פעמים רוקו היה חלק מהגשר. הרגשתי שאין מישהו שמבין אותי בעולם הזה כמו רוקו.

כשרוקו החל להזדקן, פקדו אותו תחלואים רבים. האכזרי בהם היה סרטן בכבד. גרנו אז בדירת שותפים במרכז תל אביב, בקומה הרביעית ללא מעלית. אני זוכרת שתמיד ידעתי, שיום אחד רוקו לא יצליח לעלות יותר במדרגות, וזה יהיה הסימן שלנו לעזוב. כשהיום העצוב הזה הגיע, בלית ברירה חזרנו לגור אצל אמי, והתחלתי לחפש לנו דירת קרקע ברמת גן. במקביל,הפכנו להיות לקוחות קבועים במרכז הווטרינרי. הרגשתי שאני מוציאה המון כסף שאין לי, על בדיקות ופרוצדורות שלא מובילות לשום מקום, כשבכל ביקור או בדיקה אני נפרדת לשלום מ 1000 ₪ לפחות, ומרגישה עצובה ואומללה עוד יותר. ועדיין, לא יכולתי שלא ללכת לשם, כי לא יכולתי לשבת בחיבוק ידיים בזמן שהכלב שלי סובל. הווטרינרים שטיפלו ברוקו היו מקצועיים ורצו לעזור, אך הרגשתי שנשאבתי לתוך סוג טיפול שלאו דווקא מספק לי פתרון או הקלה. מצאתי את עצמי מלעיטה אותו בכדורים רבים וסטרואידים נוסעת אתו לכל מיני בדיקות חודרניות, כשאני שואלת את עצמי שוב ושוב, האם זו הדרך שאני רוצה לטפל בו?

זו הייתה תקופה לא קלה, בעבודה התנהלתי כמו זומבי, ורוב הזמן הייתי מודאגת, עצובה ומדוכאת. הרגשתי שהלב שלי כואב פיזית ושיש לי חור בחזה. החבר הכי טוב שלי היה חולה, ואני לא יכולתי להקל עליו. ידעתי שאי אפשר לנצח את הסרטן וחיפשתי אלטרנטיבה שתאפשר לנו להנות מאיכות חיים נורמלית בזמן שנותר לנו יחד.

רוקו

בד"כ כשהכלבים שלנו מזדקנים מתחילות לצוץ כל מיני בעיות בריאותיות כמו דלקות מפרקים, קושי בתנועה, צליעה, בעיות במערכת השתן, ירידה בתפקוד המערכת החיסונית, גידולים סרטניים והרשימה עוד ארוכה. יש שינוי נוסף שמתרחש אצלנו, מהרגע שהכלב שלנו מתחיל להזדקן. אל תוך הלב שלנו מתגנב לאט לאט פחד חדש. פחד מהיום שבו נצטרך להיפרד ממנו לתמיד, והפחד הזה הולך ומכביד משנה לשנה, עד הרגע העצוב והבלתי נמנע.

והרגע הזה הגיע, והביא אתו הרבה עצב, אבל גם שינוי משמעותי בחיי. לאחר שרוקו נפטר נתקלתי בלימודי הרפואה המשלימה לבעלי החיים, במכללה האקדמית וינגייט וגיליתי שרפואה משלימה יכולה להקל משמעותית ולשפר את איכות חייו של כלב (או חיות אחרות) במצב שכזה. גיליתי שע"י דיקור סיני ניתן לשכך כאבים, לשפר יכולת תנועה ולחזק את המערכת החיסונית, גיליתי שבעזרת דיקור כלב צולע יכול לחזור לרוץ ולעלות במדרגות! ושלפעמים גם חיה שמיועדת להרדמה יכולה לקבל סיכוי נוסף, ושהטיפולים האלו יכולים לעזור לא רק לכלבים אלא גם לתוכים ,סוסים, חתולים וחיות נוספות.

כשגיליתי את זה ,היה ברור לי שזה מה שאני הולכת לעשות! היה לי ברור שאני הולכת לטפל בבעלי חיים ובעזרת הרפואה המשלימה להביא להם ולבעליהם הקלה ולהחזיר את השמחה לחייהם. אני מרגישה שאני חייבת להפיץ את הבשורה בכל מקום, כדי שבעלי כלבים ידעו שהם יכולים להקל על סבלו של בעל החיים שלהם ולשפר את איכות חייו בדרך טבעית ופחות פולשנית.

כן, היום אני עושה זאת בעצמי, ויודעת בוודאות שזה פשוט עובד! האבחון והטיפול אצל הווטרינר הם חשובים ביותר, אך השילוב של הרפואה הקונבנציונלית עם הרפואה הסינית יכולים להביא לפתרון הנכון ביותר עבור בעל החיים שלנו וזוהי רפואה שלמה!

אם הגעתם עד לפה, אשמח לשמוע מכם בטלפון 058-4166213 או השאירו פרטים למטה ואחזור אליכם!

המלצה של לקוח מרוצה:

לגליה הגעתי לאחר ששמתי לב ששוקי ,הלברדור בן ה-16 שלי, מתקשה לקום מהמקום ורגליו האחוריות רועדות בזמן הליכה, על קפיצות ועליה במדרגות בכלל לא היה על מה לדבר. חיפשתי שירות שמגיע עד הבית כי שוקי בגילו כבר לא הצליח לעלות לאוטו ונסיעות התישו אותו מאוד. גליה הגיעה אלינו הביתה, טיפלה בשוקי בדיקור, וגם נתנה טיפים מועילים ששיפרו את ההתנהלות של שוקי בתוך הבית. אני זוכר שלאחר אחד מטיפולי הדיקור, שוקי ישן שינה עמוקה וטובה, וכשהתעורר היה כל כך מלא אנרגיה שעשה משהו שלא ראיתי אותו עושה כבר שנים! הוא קפץ מעל גדר גורים שמפרידה בין הסלון לאחד החדרים! אני מודה שקשה לי לראות את תהליך ההזדקנות של שוקי ,ובעזרת גליה אני מרגיש שאני מצליח לשפר את איכות החיים שלו בזמן שנותר לו. גליה מטפלת בו עם המון מסירות ואהבה וזה המקום לומר לה תודה רבה!

תמיר לוי, הוד-השרון