עשו זאת בעצמכם-איך תשפרו את בריאות כלבכם בהשקעה של 5 דק' ביום

כלב עם סימוני מיקום נקודות דיקור

בתור בעלי כלבים, חשוב לנו מאוד לשמור על בריאות הכלב שלנו. אנו משקיעים באוכל מומלץ, תוספי תזונה, ביקורים תקופתיים אצל הוטרינר, טיולים ארוכים, אילוף, משחקי התפתחות ובעצם עושים הכל כדי לשמור על כלבנו  רגוע מאושר ובריא. האם ידעתם שבהשקעה של חמש דקות ביום תוכלו לשפר את בריאותו ולשמור עליו מאוזן? להשקעה הזו קוראים אקופרסורה, ואתם יכולים לעשות אותה בבית בעצמכם!

הסברים קצרים ויאללה לעבודה

אקופרסורה הוא שם מאוד לא אטרקטיבי לעיסוי נקודתי ולחץ קל שאנחנו מפעילים בעזרת האצבעות על נקודות הדיקור בגוף. ההבדל בין דיקור לאקופרסורה הוא שדיקור נעשה בנקודות ספציפיות בגוף באמצעות מחטים וע"י מדקר מוסמך , ואקופרסורה מאפשרת לכל אחד מאיתנו להשפיע על אותן נקודות בדיוק באמצעות אצבעותינו בלבד! לפי הסינים האנרגיה בגוף זורמת במסלולים, כשיש מחלה זוהי בעצם חסימה באחד המסלולים. על ידי לחץ בנקודות הדיקור אנו עוזרים לגוף לשחרר את החסימה ולרפא את עצמו. מחקרים מראים שנקודות הדיקור מתאפיינות במוליכות חשמלית גבוהה, מצביעות על רגישויות באיברים פנימיים וגם מטפלות בהן, יכולות להשפיע על תהליכים כמו יצירת תאי דם בגוף ולשחרר משככי כאבים טבעיים.

דגשים חשובים שצריך לשים לב אליהם לפני שנתחיל ללחוץ על הנקודות:

  • כאשר אנו לוחצים נעשה זאת בעדינות .
  • ניתן ללחוץ בין 30-60 שניות לנקודה בלחץ מתמשך
  • או שניתן ללחוץ כ-10שניות לחיצה+5 שניות מנוחה כ 5-6 פעמים לנקודה.
  • לנוחיותכם בסופו של כל הסבר על נקודת דיקור צירפתי לינק לסרטון המראה את מיקום הנקודה.

5 נקודות הדיקור שכל בעל כלב חייב להכיר

ST-36 הנקודה ממוקמת בצד החיצוני של של הרגל האחורית , קרוב לברך הכלב.  גירוי של נקודה זו מצוין לבעיות גידים ושרירים, מעלה את תפוקת הדם והחמצן לרקמות ולאיברים, מחזק את מערכת החיסון, ומטפל בבעיות עיכול. לחצו על הלינק כדי לראות בסרטון את מיקומה המדויק של הנקודה. ( תזמון 0:22 )

GV-4  כפי שרואים בתמונה המצורפת הנקודה ממוקמת במרכז הגב, כדי למצוא אותה בקלות יש למצוא את מיקום הצלע האחרונה של הכלב ולעלות ממנה בקו מאונך עד שנגיע לעמוד השדרה של הכלב. צפיה בסרטון המצורף מטה (0:30) הופכת את  מציאת המיקום לפשוט וקל. לחיצה על נקודה זו מחזקת את הכליות,עוזרת לכאבים בגב ובחלק האחורי, מעלה את חיוניות הכלב ומרגיעה את הנפש.

  GV-26 הנקודה ממוקמת במפגש בין האף לשפה העליונה. בסרטון המצורף היא מופיעה בתזמון 0:30. נקודה זו היא נקודה לשימוש במצבי חירום בלבד כמו חוסר הכרה, קושי  משמעותי לנשום או התקף אפילפסיה. הפעלת לחץ על הנקודה מעודדת פעילות מוחית, לבבית ונשימתית ,מעודדת את הכלב לנשום טוב יותר ולחזור להכרה.

GV-20  הנקודה ממוקמת במרכז מצח הכלב בערך בגובה של תעלת האוזן החיצונית . צפו בדקה 0:57 של הסרטון המצורף למציאת הנקודה. עיסוי עדין של הנקודה יוצר אפקט רגיעה, מאזן את מע' החיסון מטפל בחרדות ,בעיות פסיכולוגיות ואפילפסיה.

LI-1 הנקודה ממוקמת בחלק החיצוני העליון של הרגל הקדמית בסמוך למרפק הכלב. למציאת הנקודה נקפל את מרפק הכלב ב-90 מעלות, בקצה הקפל הפנימי שנוצר מהקיפול נמצאת הנקודה. עיסוי הנקודה מאזן את מערכת החיסון,מצוין להתמודדות עם זיהומים ואלרגיות, מרחיק חום ולחות מהגוף, מסייע בבעיות במערכת העיכול ולחולשה ברגליים הקדמיות. מצורפת תמונה לאיתור הנקודה.

חשוב לציין, אקופרסורה יומיומית על הנקודות אינה מחליף טיפול רפואי, אך היא יכולה לשכך כאבים, להוריד סטרס ולתמוך בבריאות הכללית של בעלי החיים שלנו. ישנן עוד נקודות רבות לשיפור הבריאות, אבל אלו שהצגתי כאן הן כמה מהטובות, היעילות ובעיקר הפשוטות לישום וביצוע. נסו אותן וראו כיצד הן משפיעות על בריאות הכלב שלכם.

שתפו:

שיתוף ב facebook
בפייסבוק
שיתוף ב twitter
בטוויטר
שיתוף ב linkedin
בלינקדין
שיתוף ב pinterest
בפינטרסט

הגיבו: