4 טיפים להפיכת הבית לבטיחותי עבור כלבים מבוגרים

a dog sliding on a slippery floor

בואו נדבר על רצפת הבית שלכם! בין אם יש בביתכם רצפה רגילה או רצפת פרקט, היא עלולה לגרום נזק מצטבר לבריאות כלבכם. כשהכלב שלכם היה צעיר לא הייתה לו שום בעיית החלקה על הרצפה, אבל מאז עברו כמה שנים…הוא התבגר, גופו נחלש ולא תמיד הוא מצליח לייצב את עצמו כשהוא מתרומם. במידה וכלבכם מבוגר,סובל מחולשה ברגליים האחוריות, דלקת מפרקים, היפדיספלזיה או פריצת דיסק כדאי לכם לחשוב על הנגשת הבית עבורו. בכל פעם שהוא מתרומם מישיבה לעמידה, ומתקשה לשמור על שיווי משקל ועל אחיזה הולמת ברצפה, הוא עלול לפגוע בעצמו. ההחלקה הבלתי נמנעת על הרצפה יכולה ליצור נזקים מצטברים: היא מפעילה לחץ על המפרקים ועל עמוד השדרה, יכולה לגרום למתיחת יתר של רצועות, לתנועות בלתי צפויות ולנפילות. הגפיים החלשות ממילא חשופות לשפשופים ולמכות מצטברות והן הולכות ונחלשות. אז איך נוכל להפוך את הבית לבטיחותי יותר עבור כלבנו?

שטיחים ומשטחי pvc מונעי החלקה

כדאי לחשוב על הוספת שטיחים בכל מקום שניתן באזור המחיה של הכלב .אם אתם לא רוצים לעצב את הסלון מחדש, פתרון זול ונוח לניקוי הוא קניית משטחי PVC בטמבוריה או בחנות כלי הבית הקרובה לביתכם. משטחים אלו, המשמשים בד"כ ככיסוי למגירות המטבח או מדפי המקרר, מאופיינים בטקסטורה של פסי רוחב שיכולה לשפר את אחיזת רגל הכלב במשטח ומונעת החלקה. ניתן לגזור אותם בצורה חופשית ולהתאים לגודל האזור שבו מתנהל הכלב. לדוגמא, אפשר לגזור משטח בצורה מאורכת וצרה , כמו מעין "שטיח אדום" שיחבר בין מיטת הכלב למי השתיה וקערת המזון או למקומות שונים בבית .יתרונות: זול, קל לניקוי וליבוש, ניתן לנייד בקלות בין מקומות שונים בבית .

הנגשת מקומות גבוהים

אם כלבכם המבוגר עדיין עולה לספה או למיטה, כדאי להקטין את המאמץ שהוא מפעיל על המפרקים בזמן העליה והירידה מהספה. קניית דרגש פלסטיק פשוט בטמבוריה יכולה למנוע נזק מצטבר. כדאי להתאים את גובה הדרגש לגובה רגל הכלב ולדאוג שהמדרגה תקל עליו את העליה. ניתן למצוא גם דרגשי מדרגות המתאימים לכלבים קטנים. נשבעת שאין לי שום אחוזים בטמבוריות ,אני פשוט חובבת חנויות כאלו כי אפשר למצוא שם הכל:)

מדבקות מונעות החלקה לרגלי הכלב

במדבקות האלו נתקלתי לראשונה אצל לקוחה שכך מסייעת לכלבה הישיש בן ה- 19( !) להתנהל בצורה בטיחותית בבית. המדבקות מודבקות על כפות רגלי הכלב, ועשויות סיליקון ,הן משפרות את האחיזה ברצפה ומונעות החלקה. יתרונות: קל ונוח להדבקה, לא מסורבל כמו גרביים או נעליים.

חסרונות: כאשר המדבקה נרטבת הדבק נחלש, אם לכלב יש נטיה לשפוך את מי השתיה על הרצפה או להרטיב את רגליו יש צורך בתחלופה גבוהה.

האתר שבו ניתן להזמין את המדבקות שבתמונה:

https://www.loobani.com/what-s-padgrips

נעליים וגרביים מונעות החלקה

בשנים האחרונות הרשת מלאה בסוגים שונים של נעליים וגרביים לכלבים וניתן להזמינם מאיביי, אמזון,אליאקספרס ודומיהם. העיצובים מגוונים ושונים האחד מהשני ברמת החומרים, גובה הנעל, קשיחות הנעל ומשקלה. יש לשים לב שהנעל או הגרב מצוידת בסוליית אנטי –סליפ נגד החלקה. חשוב שהחומר שממנו עשויה הנעל יהיה גמיש או שהעיצוב יצויד בסקוצ'ים בכדי לדאוג להתאמה מלאה לרגל הכלב. כדאי למדוד את כף רגל הכלב ולעקוב אחרי המידות המפורטות באתרי המוכרים.

יתרונות: לכלבים עם חולשה ברגליים או בעיית שיווי משקל, המשקל היחסי של הנעל יכול להוות יתרון ליצוב הרגל על הרצפה. נעל גבוהה גם מגינה על אורך הרגל מפני שפשופים הנגרמים מגרירת גפיים חלשות. חלק מהנעליים יכולות להגן על כפות הרגליים גם מפני מדרכה רותחת בימי הקיץ וגם מפני שלג.

חסרונות: לא כל הכלבים מוכנים לנעול נעליים, יש לדאוג לאיוורור הרגליים ולסגירה לא לוחצת.

 

גם אם תיישמו טיפ אחד או שניים מהכתוב למעלה תוכלו לשפר את התנהלות הכלב בבית ולחסוך ממנו פציעות מיותרות. יש לכם רעיונות או טיפים נוספים להנגשת הבית לכלבכם המבוגר? שתפו אותי, ואשמח לפרסם את הטיפים בעמוד הפייסבוק שלי.

שתפו:

שיתוף ב facebook
בפייסבוק
שיתוף ב twitter
בטוויטר
שיתוף ב linkedin
בלינקדין
שיתוף ב pinterest
בפינטרסט

הגיבו: