מהו דיקור סיני לבעלי חיים?

כלב עם מחטי דיקור

דיקור סיני הוא שיטת טיפול עתיקה מסין, המסייעת לאיזון הגוף והנפש. על פי המסורת הסינית העתיקה, פעולת הדיקור מבוססת על האנרגיה המניעה את החיים בעולמנו, הצ'י. הסינים גילו את המרידיאנים, קוי אנרגיה לאורך ולרוחב  הגוף שלאורכם יש  מאות נקודות דיקור. בזמן מחלה יש חוסר איזון או חסימה בזרימת הצ'י, בעזרת הדיקור נשחרר חסימה זו ונעזור ליכולת הבסיסית של החיה לרפא את עצמה.
ע"י החדרת מחטים דקות במיוחד, חד פעמיות וסטריליות אל נקודות הדיקור נסייע בזרימת הצ'י בגוף ונשפיע על חוסר איזון או על תפקוד לקוי באחת או ביותר ממערכות הגוף. לכל נקודה השפעה אחרת ומשמעות שונה בטיפול בסימפטומים השונים. ברוב המקרים נשאף ליצור שילוב נכון בין כמה נקודות דיקור, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. הטיפול מיועד לכל בעלי החיים: חיות מחמד, חיות אקזוטיות וחיות משק.

מתי נטפל בבעלי חיים בדיקור?

חשוב לציין שדיקור סיני לבעלי חיים אינו משמש תחליף לרפואה הקונבנציונלית אלא משלים את הטיפול הווטרינרי, מאיץ ריפוי והחלמה של הגוף ובכך עולים אחוזי ההצלחה לטיפול ומעניקים לבעל החיים יתרון משמעותי . עם זאת ישנם מצבים בהם בעל החיים טופל אצל וטרינר ועדיין לא נמצא פתרון משביע רצון לבעייתו, לדוגמא אם הכלב שלנו לקה בפריצת דיסק ומתקשה בהליכה: במידה והוא מבוגר או חולה מכדי לעבור ניתוח מסוכן ,והסטרואידים שהוא מחויב לקחת עלולים לפגוע בו לטווח הארוך , דיקור סיני מהווה אלטרנטיבה מובהקת!
דוגמא נוספת היא סוס, שלמרות שבעליו דואג לו לתזונה מאוזנת ולממשק תקין ,פיתח קוליק.(חסימה במערכת העיכול) הבעלים הזמין מיד וטרינר וזה דאג למתן נוזלים ולשטיפת הקיבה בשמן פרפין ועדיין , השעות חולפות ,הסוס לא חוזר לעצמו והקוליק לא עובר. במקרים כאלו שיתוף הפעולה בין הוטרינר למטפל ברפואה משלימה הוא חשוב ביותר. דיקור סיני יכול  לתת את התמריץ שהגוף של הסוס זקוק לו בכדי להניע את מערכת העיכול, לעודד את הסוס לתנועה ,לעזור בשחרור החסימה ולהוציא צואה.

באיזה בעיות של החיות שלנו ניתן לטפל בעזרת דיקור?

דיקור סיני יכול לעזור מאוד כשהחיות שלנו סובלות מאחת מהבעיות הבאות:

בעיות אורטופדיות: צליעה,כאבי גב וצוואר, דלקות מפרקים, פריצת דיסק, היפדיספלזיה, שיתוק, נקיעה של פיקת הברך,קרע ברצועה הצולבת, מתיחות גידים, מניעת ניתוחים ושיקום מניתוחים.

בעיות עצביות: אפילפסיה, פגיעות מוחיות, חוסר שיווי משקל, שיתוק, חוסר שליטה בסוגרים, עיוורון מוחי.

בעיות עור ובעיות הורמונליות: דלקת אזניים, אלרגיות, הוט ספוטס, גרדות, דלקות חוזרות בבלוטות האנאליות ,בעיות בתפקוד בלוטת התריס.

בעיות במערכת העיכול: הקאות, שלשולים, עצירויות, דלקות מעיים, אולקוס, קוליק.

בעיות במערכת הנשימה והדם: אנמיה, קוצר נשימה, אסטמה, שיעול.

בעיות התנהגות: חרדה, תוקפנות, חששנות.

חיות מבוגרות: בחיות מבוגרות עלולות להופיע חלק מהבעיות המפורטות למעלה ובנוסף חולשת שרירים, ניוון במפרקים שונים, קושי בהתרוממות מהמקום ובהליכה.

אז איך דיקור סיני לבע"ח בעצם עובד?

על פי מחקרים מדעיים שנערכו בעולם, הדיקור משפיע על גוף החיה במספר אופנים:

#הדיקור משחרר חומרים מרחיבי כלי דם באזור הפגוע ,וכך יותר חמצן וחומרי מזון מגיעים לאזור ומזרזים את ההחלמה. בנוסף אם לחיה ניתן תוסף מזון הוא יספג בצורה יעילה יותר באזור הפגוע לאחר הדיקור.

# הדיקור מגביר באופן משמעותי הפרשת אנדורפינים שהם משככי כאב טבעיים ובכך ניתן להקל על כאבי החיה ולשיפור במצב רוחה.

# דיקור בנקודות מסוימות משפיע על איברים מסוימים.  כלומר ע"י דיקור בנקודות חיצוניות ניתן להשפיע על איברים פנימיים כמו כבד, כליות, ריאות וכדומה.

# תאורית השער לכאב- הכאב המלאכותי שהדיקור יוצר בזמן הדיקור "תופס את מקומו " של הכאב הקודם שממנו החיה סבלה ולחיה קל יותר לתפקד ולנוע.

# הדיקור הוכח  כמשפיע על תוצאות מדידות בגוף לדוגמא: עליה במספר כדוריות דם אדומות  בעקבות הדיקור יכולה לשפר משמעותית את תפקודו של כלב חולה אנמיה, עליה במספר כדוריות הדם הלבנות בעקבות הדיקור תצביע על שפור תפקוד המערכת החיסונית של החיה.

לפרטים נוספים על תהליך הטיפול לחצו כאן.

יש לכם שאלות נוספות? רוצים להתייעץ איתי לגבי החיה שלכם? התקשרו 058-4166213 או השאירו פרטים למטה ואחזור אליכם

שתפו:

שיתוף ב facebook
בפייסבוק
שיתוף ב twitter
בטוויטר
שיתוף ב linkedin
בלינקדין
שיתוף ב pinterest
בפינטרסט

הגיבו: