טיפול בפרחי באך

פרחי באך לטיפול בחרדה

איך תטפלו בחרדות ובבעיות התנהגות של בעלי החיים שלכם?
הכלב שלכם כל כך חרד מרעמים שאתם חוששים שהוא יברח מהבית? או שאולי הוא פוחד כל כך משהייה ברכב והופך כל נסיעה איתו לסיוט?

בעלי החיים שלנו לא מגיעים אלינו כטאבולה ראסה (לוח חלק). כמונו הם סובלים מחרדות, פחדים, טראומות ומושפעים מארועים שחוו במהלך חייהם. גם כמויות האהבה והדאגה שאנו מרעיפים עליהם לא יכולים לעיתים לשנות את הפחדים והחרדות שהם פיתחו במכלאה או בביתם הקודם לפני שאומצו על ידנו. כל חיה היא עולם ומלואו, ולעיתים בעקבות רגישות מוגברת  לסביבה  בעל החיים יכול לפתח התנהגות תוקפנית וחרדתית. החרדות של החיות שלנו יכולות להתבטא בצורות שונות, אך המכנה המשותף לכולן הוא שבעל החיים שלנו סובל וגם איכות החיים שלנו נפגעת.

ישנם כלבים שכל כך חרדים מגשם ומרעמים שהם עלולים לפגוע בעצמם, לעקור תריסים ממסילותיהם ולברוח מהבית, ישנם כאלו שחרדת הנטישה שלהם גורמת להם להחריב את הבית ברגע שאנחנו יוצאים ממנו. יש כאלו הנובחים לאורך זמן, ללא הפסקה, נביחות עזות וממושכות ובעוצמה גבוהה ההופכות למטרד לנו ולשכנים .יש כאלו הבוחרים לנשוך או להתנהג בתוקפנות ובאגרסיביות וזה כמובן יכול להוות בעיה וגם סכנה מחוץ לבית וגם בתוכו כשמגיעים אורחים. בנוסף ישנם חתולים עם תסמינים של דיכאון, שלעיתים באים לידי ביטוי בחוסר תיאבון, בתלותיות יתר, בשינה מרובה, ובעצבות. אתם כבעלים ודאי מבחינים שהחתול אינו כתמול שלשום, והדיכאון עלול להיות כתוצאה משינוי מקום מגורים או  פרידה מאהוב שנפטר או נסע. ישנם סוסים שבעברם טראומה כמו תאונה או בעלים נוקשה מדי, והם חסרי שקט, חסרי בטחון ואין להם יכולת לסמוך על בעליהם החדש.

נשמע לכם  מוכר? מרגישים שאתם כבר לא יודעים מה לעשות?  כדאי לכם להכיר את תמציות פרחי באך.

ודאי שמעתם או אפילו השתמשתם בתמצית "רסקיו" הידועה בכל העולם. ברסקיו יש 5 תמציות פרחי באך מתוך 38 תמציות שד"ר באך גילה בשנות ה-30 של המאה הקודמת. ד"ר באך גילה כי לפרחים יש יכולת להשפיע על מצב הרוח של המטופל והמציא טכניקת טיפול אלטרנטיבית אשר מבוססת על תמציות פרחים טבעיים. כל תמצית מתאימה לריפוי של מצבי רוח שונים. על ידי שילוב של מספר תמציות פרחי באך, ניתן להגיע לתמצית אידיאלית המתאימה לחיה באופן מדויק. כך ניתן לטפל בבעיות התנהגות באופן טבעי והטיפול יעיל גם כטיפול משלים לתהליך אילוף.  

טיפול בפרחי באך הינו תהליך פנימי שעובד על כל מטופל ומטופל באופן שונה. למרות שכולנו חולמים על מגע של קסם שבהינף יד יאזן וישנה בחיה שלנו את הטעון שינוי ושיפור, בפועל אנו נזקקים לסבלנות. שיטת הטיפול עובדת על רבדים עמוקים של הנפש , כמו בצל, אנו מקלפים שכבה אחר שכבה עד שאנו נוגעים במהות ומקור הפחד. ככל שיש מאפיינים ותכונות שמלווים את החיה עשרות שנים, יש צורך בסבלנות כדי להרגיש את השיפור, מנסיוני עם התמדה וסבלנות השינוי אכן מגיע.

המטפל עורך תשאול פרונטלי או טלפוני מפורט ומעמיק עם בעלי החיה. כדאי לפנות זמן שבו אתם פנויים לגמרי ויכולים להקדיש זמן למענה על השאלות. זמן ממוצע לתשאול הוא 30 דקות אך יש גם תשאולים שלוקחים זמן רב יותר משום שהשיחה תמיד מעלה שאלות נוספות. התשאול יכלול את כל המידע שתוכלו לתת לגבי בעל החיים שלכם: מהיכן אומץ, כמה זמן הוא נמצא איתכם ,העדפות אוכל ,חיות נוספות בבית, התנהגויות שונות, טריגרים להתפרצות הבעיה ,חרדות ספציפיות וארועים ספציפיים שהתרחשו.

מטרת התשאול היא להבין מה הבעיה הרגשית וההתנהגותית  ממנה סובל בעל החיים  שלכם ולהחליט באילו תמציות פרחי באך יש להשתמש במהלך הטיפול. אם לבעל החיים יש בעיה שקשה לכם לתאר במדויק ניתן להיעזר גם בסרטונים שתשלחו.  בסוף הראיון, המטפל  מרכיב בקבוק  תמציות פרחי באך מותאם אישית, המורכב מ5-6 תמציות המתאימות לבעל החיים באופן מדויק.

עם התחלת נטילת התמצית אתם נמצאים בקשר עם המטפל, מתייעצים איתו בכל שאלה ומדווחים לו על כל שינוי. לקראת סיום הבקבוק הראשון תקיימו שיחת משוב מעמיקה עם המטפל , בשיחה זו ישאל המטפל שאלות מדויקות כדי לדעת באופן ספציפי האם ובאיזה אופן אתם מרגישים את השינוי, ובהשוואה למה שדיווחתם באבחון הראשוני, בהתאם לצורך, המטפל מכין בקבוק נוסף .

כדאי להבין שתהליך הטיפול משתנה מחיה לחיה, ובכדי שמטופל ירגיש שינוי פנימי עמוק יש צורך ליטול יותר מבקבוק אחד (כל בקבוק מתאים ל3- 4 שבועות) יש המרגישים שינוי לאחר שלושה שבועות מתחילת הטיפול ויש שידווחו על שינוי חיובי אחרי הבקבוק השני או השלישי.

תהליך הטיפול

אבחון ע"י פרחי באך יכול להיעשות בפגישה בביתכם או ע"י ראיון טלפוני. אם אתם עסוקים מאוד, או גרים מחוץ לטווח השירות שלי, תוכלו לבחור בפגישת אבחון טלפונית. אז איך זה עובד?

1.

שיחת אבחון

נערוך ראיון  פרונטלי או טלפוני מקיף שאורכו בממוצע 30 דקות. מטרת הראיון היא להבין מה הבעיה הרגשית וההתנהגותית ממנה סובל בעל החיים שלכם ולהחליט באילו תמציות פרחי באך יש להשתמש במהלך הטיפול. אם לבעל החיים יש בעיה שקשה לכם לתאר במדויק נוכל להיעזר בסרטונים שתשלחו. בסוף הראיון, אני מרכיבה בקבוק תמציות פרחי באך מותאם אישית, המורכב מ5-6 תמציות המתאימות לבעל החיים באופן מדויק, ושולחת אליכם הביתה עם דואר רשום.

2.

מעקב ועדכון הטיפול

שלב זה כולל מעקב אחר תוצאות הטיפול. עם התחלת נטילת התמצית אתם מוזמנים לדווח לי על כל שינוי. במידה וברצונכם לשאול שאלה או כל דבר שאינו ברור אתם מוזמנים להתקשר אליי.

3.

שיחת משוב והמשך טיפול

לקראת סיום הבקבוק הראשון אנו מקיימים שיחת משוב מעמיקה, בה זו אני שואלת שאלות מדויקות כדי לדעת באופן ספציפי האם ובאיזה אופן אתם מרגישים את השינוי, ובהשוואה למה שדיווחתם באבחון הראשוני. בהתאם לצורך, אני מכינה בקבוק נוסף .

אז למה כל כך נוח לבחור ברוח-חיה?

ראיון בביתכם או ראיון טלפוני לאבחון הבעיה הרגשית ממנה סובל בעל החיים שלכם

בקבוקון תמציות באך שיורכב עבורכם בהתאמה אישית יגיע אליכם הביתה בדואר רשום

מעקב אחר הטיפול ודיווח על שינויים

מחירון טיפול בפרחי באך:

ראיון בביתכם + בקבוקון הנשלח בדואר רשום + מעקב

350 ש"ח

ראיון טלפוני + בקבוקון הנשלח בדואר רשום + מעקב

300 ש"ח

כל בקבוקון נוסף

100 ש"ח

  • משלוח עם שליח עד הבית בתוספת תשלום.
  • כל המחירים כוללים מע"מ.